Печать

Їх називають «дітьми дощу»

Опубликовано в НОВИНИ

Їх називають «дітьми дощу»… Вони різні. Вони не дивляться вам в очі, не розмовляють, або говорять нерозбірливо, можуть говорити безупинно, цитувати великі фрагменти текстів, вони дивно себе поводять, розмахують руками, безупинно стрибають, ходять навшпиньках або розхитуються, вони не граються з іншими дітьми, майже не посміхаються і віддають перевагу самотності, деякі звуки для них нестерпні, яскраве світло спричиняє біль, а дотик іншої людини діє на них, як опік.

 

         Говорять, що ці діти замкнені у собі, правильніше сказати, що вони там ховаються від пронизливого страху перед  нашим світом - великим, яскравим, гомінливим і ворожим до них. Уявіть, що навколо вас чужі люди, вони говорять чужою мовою, не відомо, чого можна чекати від них наступної миті. Уявіть собі світ, де ваш мозок пронизує постійний скрегіт заліза по склу, а  очі засліплює яскраве світло прожекторів. Уявіть, що у вас немає шкіри, і кожний дотик до вашого тіла спричинює нестерпний біль і  єдине місце, де можна сховатись від всього цього, де вам спокійно і затишно, це – ваша самотність. Уявили???Ласкаво просимо у світ аутиста!!!

Довгий час аутизм вважали хворобою. У 1991 році було доведено, що причина цього явища -  біологічні особливості мозку. У людей з аутизмом мозок по іншому сприймає і опрацьовує інформацію. Всі діти з аутизмом можуть прожити щасливе життя, якщо вони мають люблячу родину, підтримку фахівців, школу, де можуть вчитися, заняття, яке люблять.

          Серед відомих людей світу також є аутисти. Ось деякі з них:

Вольфганг  Моцарт (1756-1791) - австрійський композитор, капельмейстер, скрипаль-віртуоз, органіст з феноменальним музичним слухом .Білл Гейтс  - американський підприємець, один з творців і найбільший акціонер компанії Microsoft. Марія Кюрі (1867 - 1934) - польсько-французький фізик і хімік. Двічі лауреат Нобелівської премії, займалася дослідженням радіоактивності. Разом з чоловіком Пьєром Кюрі відкрила хімічні елементи радій і полоній.

Джейн Остін (1775 — 1817) - англійська письменниця, твори якої є визнаними шедеврами, обов'язковими для вивчення у коледжах і університетах Великобританії.Емілі  Дікінсон (1830 - 1886) -  американська поетеса.Сатосі Тадзірі (нар. 28 серпня 1965 року) -  японський геймдизайнер, творець серії ігор, манги і серіалу «Покемон». Альберт Ейнштейн (1879 - 1955) -  один із засновників теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії, почесний доктор близько 20 провідних університетів світу. Григорій  Перельман (р. 13 червня 1966, Ленінград, СРСР) - видатний російський математик, першим довів гіпотезу Пуанкаре. Кім Пік - прототип героя відомого фільму «Людина дощу» - в три роки  умів миттєво витягувати кубічний корінь і перемножувати тризначні числа з десятковими дробами. У 53 роки він знав напам'ять більше семи тисяч книг. Метт Севедж – музикант з абсолютним слухом; автор п'яти джазових альбомів; запам'ятовує симфонічний твір, лише один раз почувши його; по звуку працюючого автомобільного мотора може визначити марку машини і навіть ступінь зносу двигуна.Донна Вільямс (народилася в 1963 році) - художниця і автор австралійських бестселерів. Темпл Гранден (народилася в 1947 році) - американський доктор тваринництва і професор в Університеті штату Колорадо, автор бестселерів, активістка захисту прав осіб з аутизмом.Ці знамениті люди спочатку також були дітьми. Кожній дитині дуже потрібна любов та підтримка, а діти з аутизмом потребують цього як ніхто інший.

         Наш проект «Кривий Ріг у блакитному» мав на меті привернути увагу мешканців  міста до проблем дітей з аутизмом. Ми намагались донести до громадян розуміння того, що діти-аутисти, як і всі ми, заслуговують на підтримку, повагу, розуміння і терпіння з боку оточуючих. Ми спробували допомогти цим особливим діткам вийти, хоч на якийсь час, з іх самотнього світу у наш, великий, загальний, різнокольоровий і  знаєте…, як не дивно, але нам це вдалося шляхом спільних зусиль всіх учасників проекту, неконтактні діти пішли на контакт! Вони малювали фарбами, ліпили фігурки з тіста, робили аплікації, грали у запропоновані рольові ігри разом з нами та своїми батьками. Ми всі були однією командою і , мабуть, це буде дивно чути вам, але намагаючись додати дітям впевненості і віри, ми самі більше повірили у себе у  те, що ми  можемо захистити когось від страху, болю, дискомфорту, навчити тому, що заспокоює і додає впевненості, допомогти довіряти навколишньому світу.

Ми навіть не очікували, що від зустрічі двох світів, якщо можна так сказати, виграють обидва.

         18 травня 2018 року у сквері Героїв відбувся заключний етап першого Всеукраїнського форуму - фестивалю « Молодь, як чинник формування позитивного іміджу міста».

         Проект «Кривий Ріг у блакитному », який презентували студенти нашого коледжу визнано кращим серед поданих заявок із 23 міст України.

          Волонтерська група разом із громадською організацією «Асоціація допомоги людям з розладами спектру – аутизму КР» отримала вдячність від влади міста та головне, що наша робота принесла користь тим хто так потребує допомоги і уваги…

 

 

 • Чому саме цей навчальний заклад ? +

  Тому що ми навчаємо провідним спеціальностям нашого міста вже понад 52 роки !
 • Чи працевлаштомуємо ми ? +

  Так ми гарантуємо працевлаштування кожному нашому випускнику!
 • Чому саме цей навчальний заклад 3? +

  Чому саме цей навчальний заклад 3
 • Чому саме цей навчальний заклад 4? +

  Чому саме цей навчальний заклад 4
 • Чому саме цей навчальний заклад 1? +

  Чому саме цей навчальний заклад 5
 • 1