Галузь знань – 16 «Хімічна та біоінженерія»

Спеціальність –161 «Хімічні технології та інженерія»

Хімічна технологія – прикладна наука, що вивчає способи і процеси виробництва продуктів, що відбуваються за участю хімічних перетворень технічно, економічно та соціально доцільним шляхом. Саме хімік-технолог розробляє нові й удосконалює діючі технологічні правила виробництва продукції. Результатом діяльності фахівця є економічний і технічно доступний проект одержання в промислових масштабах необхідного продукту, предмета або виду енергії.

Освітня програма Коксохімічне виробництво

Термін навчання: 3 роки 10 місяців на базі  базової загальної середньої освіти

                     2 рік 10 місяців на базі повної загальної середньої освіти

            Кваліфікація – техніки-технологи цієї спеціальності працюють на металургійних підприємствах, коксохімічних, хімічних заводах і газо- нафтопереробних підприємствах.

Технологи – це фахівці майбутнього, вміють вирішувати інженерні та наукові проблеми. Випускники високо затребувані на ринку праці в сучасних умовах. Фахівці потрібні на ресурсоперероблюючих підприємствах, в фармацевтичних компаніях, косметичних фірмах. Але справжній бум хімічної технології виник завдяки розвитку ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів. Побутові фарби, мастики, розчини та суміші – все це продукти роботи хіміків-технологів.

            Можуть працювати: технік – технолог, технік з підготовки виробництва, технік з налагодження та випробування, технік з підготовки технічної документації, технолог, апаратник, дозувальник, контролер якості продукції, оператор пульту керування, майстер виробництва, диспетчер, лаборант.